Neuveriteľná dráma Košice-Trenčín: Vyše 20 nájazdov!

Neskutočné! V semifinále slovenskej hokejovej SLOVNAFT extraligy medzi Košicami a Trenčínom sa rozhodlo až po viac ako dvadsiatich samostatných nájazdoch! Rozhodujúci - 23. samostatný nájazd Košíc - premenil Rudolf Huna...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

Dnes pokračovala semifinálová séria hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC Košice a Duklou Trenčín 5. zápasom v Steel aréne v Košiciach. Vypredaná hala sledovala super dramatické stretnutie. V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 2:2, hoci domáci už viedli 2:0 gólmi Hunu a Špilára. Trenčín však do konca riadneho hracieho času vyrovnal - úspešnými strelcami boli Malinský a Fatyka. Nasledovalo predĺženie...

Skutočná dráma sa však začala až po predĺžení (10 min), v ktorom tiež gól nepadol. Rozhodol až samostatný nájazd Hunu (ak dobre počítam, bol to 23. nájazd)! Košice teda vyhrali 3:2 a séria sa sťahuje do Trenčína, kde bude v sobotu 24. marca na programe 6. stretnutie.

Diváci v Steel aréne videli takú neopisateľnú drámu, aká už dlho na Slovensku nebola! Nálada vo viac ako 8-tisícovom kotli vrela, tesne pred koncom tretej tretiny za mohutného piskotu v hale zahádzali diváci ľadovú plochu plastovými PET-fľašami a zápas musel byť na chvíľu prerušený.

Neuveriteľné výkony podali obidvaja brankári - domáci Lipovský, ale aj hosťujúci Hála. Skvelé divadlo, na ktoré budú diváci v hale, ale aj tí, ktorí sledovali zápas pri TV, ešte veľmi veľmi dlho spomínať!

FAKTY ZO ZÁPASU: HC Košice - Dukla Trenčín 3:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0) - stav série 2:3; góly: 31. Rudolf Huna (Jur. Faith, Lipovský), 31. Špilár (Gron, I. Droppa), rozhodujúci nájazd premenil Rudolf Huna - 37. Pardavý (Malinský, Melichárek), 52. Fatyka (Heš, Kollár); vylúčenia: 5:6 (2 min), presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Baluška, Tvrdoň, Višňovský, 8340 divákov.

Samostatné nájazdy: Špilár 0:0, Pardavý 0:0, Lipiansky 0:0, Melichárek 0:0, Faith 0:0, Malinský 0:0, Dravecký 1:0, Huževka 1:0, Gron 1:0, Kollár 1:1 - Pardavý 1:1, Kontšek 1:1, Malinský 1:1, Huna 1:1, Kollár 1:1, Dravecký 1:1, Pardavý 1:2, Kmiť 2:2, Nemec 2:2, Bartoš 2:2 - Gron 2:2, Melichárek 2:2, Huna 3:2, Pardavý 3:2.

Zostavy: Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Špilár, S. Gron, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Juraj Faith, Lipiansky, Rudolf Huna; Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban (35. Malinský) - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Sivák, A. Kollár, V. Nemec - Barinka, Húževka, Kútny.