Ružomberčania druhí v Turnaji šampiónov!

Hoci futbalisti MFK Ružomberok odchádzali na prestížny halový futbalový turnaj Víkend šampiónov do pražskej Sazka areny so skromnými cieľmi, poradilo sa im dosiahnuť tie najvyššie méty. V konkurencii ôsmych špičkových tímov strednej Európy reprezentoval klub z dolného Liptova naše Slovensko viac ako senzačne...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Ružomberčania obsadili na Turnaji šampiónov v Prahe skvelé druhé miesto. Premožiteľa našli až vo finále... (zdroj: Michal Domenik)

Na turnaji, ktorý sa hral v dňoch 13. a 14. januára 2007, zastupoval našu krajinu len Ružomberok. Najprv si úradujúci slovenský majster a víťaz pohára poradil v skupinovej fáze prestížneho turnaja s Mladou Boleslavou (5:4), potom remizoval so Spartou Praha (5:5) a napokon porazil silné poľské družstvo Plock (4:2).

Oslabený Ružomberok, z ktorého pred časom odišli Sapara a Jendríšek, nedávno Nezmar i Tomčák, si úspešne počínal aj vo vyraďovacích bojoch. V nedeľnom semifnále si MFK Ružomberok poradil so Slovanom Liberec, ktorý zdolal 3:2. Nasledovalo finále (14.20 h), v ktorom si Liptáci zmerali sily s tímom Bohemians 1905 Praha. Až v tomto zápase našli Ružomberčania premožiteľa, keď svojmu súperovi podľahli tesne 3:4.

Ide o skvelú reprezentáciu slovenského futbalu, keď spomedzi osem účastníkov zo štyroch krajín skončilo družstvo MFK na druhom mieste.

FAKTY: (zápasy v skupine) Ružomberok-Mladá Boleslav 5:4, Ružomberok-Sparta Praha 5:5, Ružomberok-Plock 4:2. Ružomberčania postúpili do vyraďovacích bojov z prvého miesta. (zápsay o umiestnenie) semifinále: Ružomberok-Slovan Liberec 3:2, finále: Ružomberok-Bohemians 1905 Praha 3:4.